Народження нової зірки. Чи стане Ястремська першою ракеткою світу

Сьoгoдні юнa укрaїнкa Дaянa Ястремська завоювала свій перший титул на турнірі під егідою WTA. Повідомляє сайт Sportanalytic.com.

На турнірі у Гонконгу 18-річна дівчина почергово перемогла Фанні Столлар (Угорщина), Сайсай Чжен (Китай), Крістіну Куцову (Словаччина), Шуай Чжан (Китай) та Ван Цян (Китай). Скажете, що це було нескладно? Запитайте про це Еліну Світоліну, котра у чвертьфіналі «злила воду» проти тієї ж Ван Цян. Завдяки цій перемозі Даяна піднялася одразу на 30 позицій у рейтингу WTA і тепер посідає 66-те місце. Раніше Ястремська вже вигравала титули, але це були турніри значно нижчого рівня. Це були бразильський Кампінас (призовий фонд — 25 тисяч доларів), угорський Дунакесі (60 тисяч) та італійський Рим (60 тисяч). Для порівняння: призовий фонд турніру в Гонконгу — 750 тисяч доларів.

Даяна почала займатися тенісом вже у 5 років. Своїм улюбленим покриттям називає хард, а серед хобі згадує модельний бізнес. Перший серйозний успіх прийшов до Ястремської у 2016-му році, коли вона вийшла до фіналу юнацького Вімблдону, але програла його росіянці Анастасії Потаповій. Через два роки на переможному турнірі у Римі українка помститься суперниці, дозволивши їй виграти лише гейм. Взагалі, Даяна чудово вчиться на власних помилках. Буквально тиждень тому вона практично без шансів програла китаянці Сайсай Чжен, а вже за кілька днів взяла впевнений реванш.

Прогрес Ястремської до певного часу штучно стримувався правилами WTA, адже до свого повноліття вона мала ліміт на дорослі турніри. У травні Даяні виповнилось 18 років, тож тепер вона сама складає для себе графік. І не збирається зупинятися на досягнутому, адже вже завтра стартує на турнірі в Люксембургу матчем проти бельгійки Кірстен Фліпкенс. До слова, у 18-річному віці Даяна вже заробила більше 200 тисяч доларів призових. У цієї юної українки безумовно є всі передумови прогресувати і далі, а в перспективі — стати першою ракеткою світу. Взагалі, жіночий український теніс давно не був настільки перспективним. Даяна Ястремська, Марта Костюк, Катарина Завацька, Дарія Лопатецька, Марина Чернишова. Їм всім ще немає навіть 20 років. А ще ж є 21-річна Ангеліна Калініна. Якщо дівчата не збавлять обертів, тоді за кілька років побачимо їх всіх мінімум у топ-40.